Asistenční služba jako pomoc pro motoristy

Asistenční služba jako pomoc pro motoristy

Asistenční služba = pomoc řidičůmAsistenční služba pro motoristy není u každého pojištění auta samozřejmostí, ale může být při některých situacích velmi užitečná.

V rámci konkurenčního boje a velkého množství pojišťoven na trhu dnes pojišťovny dávají asistenční služby jako běžnou součást u svých produktů. Můžete je mít zahrnuté u nabídky pro povinné ručení auta, povinné ručení motocyklu, ale i havarijního pojištění. Moc se na něj ale nespoléhejte. Tak jako u většiny věcí, které máte „zdarma“, nestojí to za moc a je potřeba vybírat samostatně.

Doporučujeme: Nejlepší asistenční služba ZDE – za výbornou cenu k vašemu povinnému ručení.

Důvěřuj, ale prověřuj a je potřeba si důkladně prostudovat, pro koho je asistence určena a jaké parametry má. U některých pojišťoven může být naopak asistenční služba za příplatek a budete při uzavírání smlouvy dotázáni, zda ji požadujete. Motoristům asistenční služba pomůže při havárii i poruše auta. Tento typ asistenčních služeb je také na našem trhu nejčastější. Rozsah asistenčních služeb je u jednotlivých pojišťoven odlišný a liší se také podle typu produktu – povinné ručení nebo havarijní pojištění. Dále se také asistenční služby liší, zda jsou poskytovány pro auto či pro motocykl.

 

Asistenční služby většinou zahrnují následující:

• příjezd asistenčního vozidla,
• pomoc pracovníků asistence za účelem rychlé opravy a zprovoznění automobilu,
• odtah nepojízdného auta,
• zajištění a uschování nepojízdného auta,
• telefonické tlumočení v případě havárie v cizině,
• zajištění náhradního vozidla,
• úhradu práce mechanika (zde si pečlivě přečtěte v jakém rozsahu)

 

V některých případech může být součástí také zajištění ubytování v cizině po dobu nutnou pro opravu vozu či právní pomoc. Když se dostanete do nouze a potřebujete cizí pomoc, vyplatí se znát alespoň základní krytí asistenčních služeb z Vašich pojistek. Při uzavírání smluv na povinné ručení či havarijní pojištění si důkladně pročtěte, co vše tyto pojistky obsahují a kam se můžete a v jakém rozsahu obrátit o pomoc. Pročtení pojistných podmínek se vyplatí a možná díky tomu ušetříte až tisíce korun.

Na cesty do zahraničí si uzavřete cestovní pojištění pro sebe i pro své auto (Připojištění vozidla při cestě do zahraničí). To vám v nouzi pomůže, zajistí ošetření nebo se postarají o nepojízdné vozidlo. Zákonné zdravotní pojištění Vám v zemích Evropské unie zajistí jen neodkladnou zdravotní péči a ostatní výdaje jsou pak jen na Vás.